Ubranka pooperacyjne

Czarne ubranko pooperacyjne

Czarne ubranko pooperacyjne

Wygodne ubranko dla psa, które doskonale zadba o to, by rana na brzuchu Twojego psa dobrze się goi
Cena od: 45.00 zł
Czarne ubranko pooperacyjne z czerwonymi dodatkami

Czarne ubranko pooperacyjne z czerwonymi dodatkami

Prezentowane na zdjęciach powyżej ubranko dla psa to produkt o specjalnym przeznaczeniu - służy
Cena od: 45.00 zł
Różowe ubranko pooperacyjne

Różowe ubranko pooperacyjne

Wygodne i komfortowe ubranko pooperacyjne dla psa, które zadba o to, by rany na brzuchu Twojego pup
Cena od: 45.00 zł

Ubranka pooperacyjne dla psa

W całej naszej kolekcji znajduje się wiele pozycji, które cieszą oko pobijając kolejne rekordy sprzedaży. Jednakże w naszej ofercie posiadamy ubranka, które chcemy, aby sprzedawał się jak najrzadziej, ponieważ nikomu nie życzymy, aby pupil musiał przechodzić przez operację. Niemniej jednak życie pisze dla nas i naszych czworonogów różne historie – te bardziej i mniej pozytywne. Na każdą ewentualność należy być odpowiednio przygotowanym, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo ubrania pooperacyjne, które pomogą Waszym psiakom wrócić do pełni sił po operacjach tj. sterylizacja, usunięcie guza sutka czy operacja ropomacicza. Wszyscy doskonale wiemy jak ważna jest ochrona szwów lub miejsca rany, ponieważ odpowiednio zabezpieczona rana szybciej się zagoi i zabliźni, a Wasz pupil w mgnieniu oka odzyska siły i dzielnie będzie spacerował ze swoim właścicielem. Ubranko pooperacyjne jest idealnym sposobem na ochronę wrażliwych po zabiegu miejsc. Wiadomym jest, że psiak instynktownie będzie chciał wylizać ranę, aby przyspieszyć proces gojenia, jednakże nie jest to zalecane, ponieważ może to naruszyć strukturę szwów i sprawić, że rana będzie musiała się zagoić od nowa. Kolejną rzeczą, którą psy instynktownie robią jest drapanie się w swędzącym lub bolącym miejscu. Ubranko odpowiednio zabezpieczy szwy przed zadrapaniami i sprawi, że psiak zaprzestanie prób gryzienia, drapania lub lizania rany, co bardzo często zdarza się w momencie, gdy rana zaczyna swędzieć. Z kolei instynktowne lizanie delikatnego miejsca może skutkować infekcją, która nie dość, że jest trudna w wyleczeniu, to również znacznie opóźni

Koszulka pooperacyjna dla psa od Chihuahua Design

Podczas projektowania kolekcji ubrań mających za zadanie chronić miejsce, w którym znajdują się szwy nasi projektanci postawili przede wszystkim na trwałość oraz przepuszczalność powietrza. Materiał, z którego wykonane zostały ubranka charakteryzuje się znakomitą przepustowością powietrza. Wasz psiak nie będzie się pocić w gorętsze dni, które przy aktualnym klimacie zdarzają się nie tylko w lecie, ale potrafią zaskoczyć także wiosną i jesienią. Nasze ubranko zostało wyposażone w szereg wiązań, które ułatwią założenie ubranka oraz zapobiegną jego przemieszczaniu się podczas noszenia, a rana pozostanie odpowiednio chroniona. Ubranko zostało zaprojektowane tak, aby nie utrudniać zwierzęciu swobodnego poruszania się oraz umożliwi załatwienie potrzeb fizjologicznych zarówno suczkom, jak i pieskom. Jako wieloletni właściciele psów średnich i małych mamy dla Państwa kilka porad, które pozwolą Wam odpowiednio zadbać o stan zwierzęcia po operacji. Ranę lub miejsce szycia należy sprawdzać regularnie, przynajmniej dwa razy dziennie. To właśnie dzięki regularnej kontroli można szybko zdiagnozować ewentualne powikłania lub komplikacje pooperacyjne. Jeżeli rana nie sączy się, nie sinieje lub nie pojawia się obrzęk to oznaka, że wszystko prawidłowo się goi i już niedługo Twój psiak będzie mógł wrócić do wspólnej zabawy. Struktura ubrania została opracowana tak, aby dopasować się do budowy ciała psa, chronić ranę, ale nie naciskać na nią.

Jak poprawnie założyć ubranko pooperacyjne?

Dokładne i poprawne założenie ubranka to klucz do bezpiecznego gojenia się rany. Odpowiednio założone odzienie sprawi, że pies nie będzie mieć dostępu do rany, nie będzie jej drapał, gryzł lub lizał. Ponadto ochroni ranę przed zabrudzeniami i promieniami słonecznymi. Na początek należy rozłożyć ubranko właściwą stroną (przy miejscu na głowę psa, gdzie znajduje się wszyta taśma ściągająca). Następnie należy powoli założyć ubranko na tylne łapki zwierzęcia i zawiązać taśmy na grzbiecie. Kolejnym krokiem jest powtórzenie tej samej czynności na przednich łapkach, a na koniec zawiązać ostatnie taśmy przy szyi psiaka. Ostatecznie należy się upewnić, że ubranko nie uciska zbytnio ciała zwierzęcia i nie ogranicza jego ruchów.

Zalety ubranka pooperacyjnego:

  • Chroni miejsce szycia przed zadrapaniem
  • Doskonale przepuszcza powietrze
  • Zadba o szybki proces gojenia się rany
  • Zapobiegnie gryzieniu szwów przez zwierzę
  • Pomaga psu szybciej wrócić do pełni sił

W razie zabrudzenia ubranka krwią, wyciekiem z rany lub w momencie zwykłego poplamienia, wystarczy wyprać je w temperaturze 90 stopni Celsjusza oraz pozwolić ubranku wyschnąć. Podczas, gdy jedno odzienie się pierze i suszy, dobrze jest wyposażyć się w zastępczy model, dzięki któremu Wasz psiak nie będzie mieć dostępu do rany.

Zalecenia dotyczące noszenia ubranka po kastracji dla psa

Drodzy klienci, należy pamiętać, że wielu lekarzy zaleca ochronę wrażliwego miejsca przed lizaniem. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do naszej oferty właśnie tego rodzaju ubranka, które zadba o to, aby rana w spokoju mogła się goić oraz zapewnić zwierzęciu komfort podczas noszenia. Należy pamiętać, że dzięki zastosowaniu owego ubranka Wasz psiak w mgnieniu oka wróci do pełni swoich sił, dlatego zachęcamy Państwo do zapoznania się z naszą ofertą. Mamy wielką nadzieję, że każdy, kto odwiedzi nasz sklep internetowy znajdzie coś co spełni jego oczekiwania.